Chlorella - zielona moc natury

 

Chlorella to jednokomórkowa alga słodkowodna, uznawana za jedno z najbogatszych źródeł chlorofilu na świecie. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom oczyszczającym, wzmacniającym odporność i wspierającym trawienie, zdobyła uznanie wśród osób dbających o zdrowie.

Zawiera:

witaminy z grupy B, C i E,

żelazo, cynk, magnez,

pełnowartościowe białko,

antyoksydanty i błonnik.


Dlaczego warto?

Chlorella wspiera detoksykację organizmu, pomaga usuwać metale ciężkie, poprawia kondycję skóry i wspomaga regenerację.

Ciekawostka historyczna

Chociaż chlorella kojarzona jest z nowoczesnym stylem życia, jej historia sięga…

początków XX wieku! Po raz pierwszy została dokładnie zbadana przez niemieckiego biologa Martina Beyerinka w 1890 roku. W czasie II wojny światowej i tuż po niej chlorella zaczęła być rozważana jako źródło pożywienia w przyszłości, ponieważ potrafi szybko się rozmnażać i zawiera bardzo dużo składników odżywczych.

NASA nawet testowała ją jako część diety dla astronautów!

Zielony jęczmień-naturalna siła z natury


Zielony jęczmień to młode pędy jęczmienia zwyczajnego (Hordeum vulgare), które zbierane są na wczesnym etapie wzrostu – gdy roślina jest jeszcze bogata w chlorofil, witaminy, enzymy i przeciwutleniacze. To prawdziwa bomba odżywcza, szczególnie ceniona przez osoby dbające o zdrowie i równowagę organizmu.

Zawiera:

chlorofil

witaminy z grupy B, witaminy C i E

żelazo, wapń, magnez, cynk

błonnik pokarmowy

enzymy wspierające trawienie


Dlaczego warto?
Zielony jęczmień wspiera oczyszczanie organizmu z toksyn, działa zasadowo, łagodzi objawy zakwaszenia organizmu, wspiera metabolizm oraz pracę układu pokarmowego. Dzięki zawartości błonnika pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała i wspiera procesy trawienne.

Ciekawostka historyczna
Zielony jęczmień był znany już w starożytnym Egipcie i Mezopotamii – wykorzystywano go nie tylko jako pokarm, ale również w celach leczniczych. Uważano, że dodaje sił wojownikom i pomaga wrócić do zdrowia po chorobie. Co ciekawe, jęczmień był także podstawowym składnikiem diety gladiatorów w starożytnym Rzymie, a jego łacińska nazwa Hordeum pochodzi od słowa „hordearii” – czyli „ci, którzy jedzą jęczmień”.